UO-Technologia | Badania pozostałości środków ochrony roślin
1514
page-template-default,page,page-id-1514,cookies-not-set,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Badania pozostałości środków ochrony roślin

Badania pozostałości środków ochrony roślin w żywności, produktach rolnych, przyprawach, częściach roślin oraz glebie. Analizy prowadzone są przy użyciu najnowocześniejszych metod, jakimi są chromatografia cieczowa i gazowa połączona z tandemową spektrometrią mas (LC/MS/MS oraz GC/MS/MS) dzięki czemu możliwe jest oznaczenie pozostałości wielu pestycydów w jednym procesie analitycznym na bardzo niskim poziomie detekcji.
Laboratorium prowadzi oznaczenia dla ponad 600 pestycydów różniących się zarówno budową jak i stopniem skomplikowania analizy.
Laboratorium UO-Technologia od samego początku działalności bierze udział w wielu rozmaitych badaniach biegłości organizowanych przez najbardziej uznanych i sprawdzonych organizatorów takich jak m.in.: FAPAS, LGC Standards, Proof – ACS, Bipea, Europejskim Badaniu Biegłości (EUPT) organizowanym przez Europejskie Laboratoria Referencyjne (EURL).
UO-Technologia zostało wymienione w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie laboratoriów urzędowych i referencyjnych i jest laboratorium urzędowym ds. żywności ekologicznej.